آخرین مطالب

5 1 1 1 1 1

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اختصاص بیش از 108 میلیون تومان کمک‌های مردمی برای نیازمندان در 6 ماه نخست سال

مرکز روابط  عمومی خیریه شهید هادی روضه الشهداء گزارش عملکرد این خیریه را در 6 ماهه ابتدایی سال جاری اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی خیریه شهید هادی مجموعه مذهبی فرهنگی روضه‌الشهدا؛ گزارش عملکرد این خیریه در 6 ماه نخست سال 98 به شرح زیر اعلام می‌شود.

براساس این گزارش درششماه اول سال جاری مجوز مرکز نیکوکاری از کمیته امداد امام خمینی(ره) اخذ و با حضور نیروهای خبره اقدامات از جمله تهیه سبد کالا شب عید نوروز به تعداد 96 بسته به مبلغ 139،784،100 ریال، تهیه سبد کالا عید سعید غدیر به تعداد 72 بسته به مبلغ 77،800،000 ریال، طبخ وتوزیع غذا  در شب 21 ماه رمضان به تعداد 305 پرس، طبخ وتوزیع غذا  در شب عید سعید غدیر  به تعداد 980 پرس، تهیه و توزیع غذا در شب سوم محرم 480 پرس غذا،‌ تهیه وتوزیع غذا در شب هفتم امام حسین ع 258 پرس (در مجموع توزیع 2023 پرس غذا (میانگین هر غذا 10هزارتومان) به مبلغ 202،300،000 ریال) و تهیه 3 قلم جهیزیه عروس به مبلغ 27،500،000 ریال انجام شد.

همچنین خیریه شهید هادی در هنگام وقوع سیل در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان همراه دیگر اقشار مردم در جهت یاری رساندن به مردم مناطق سیل‌زده کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین را جمع آوری کرده و برای مردم سیل‌زده ارسال کرده است. بر همین اساس 44 قلم مواد غذایی به ارزش ریالی (200،000،000 ریال)  از طریق کمک‌های مردمی خریداری و به مناطق سیل‌زده استان لرستان ارسال شد. در همین بازه زمانی دارو به مبلغ 170،000،000 ریال و جزوات درسی و... بمبلغ 41،200،000 ریال در قالب جهاد آموزشی از طریق کمک‌های مردمی تهیه و به مناطق سیل‌زده در استان لرستان ارسال شد.

شایان‌ذکر است از دیگر اقدامات خیریه شهید هادی ذبح سه راس گوسفند در ایام عید قربان، تاسوعای حسینی، افتتاحیه سالن به قیمت حدودی  70،360،000رریال بوده است. همچنین جمع آوری لباس و وسایل منزل وتوزیع به نیازمندان،  معرفی افراد بیمار در موارد مختلف پزشکی و موسسات خیریه، کمکهای مالی بلاعوض به مبلغ 20،000،000 ریال،‌ توزیع قلک خیرین کودک به تعداد 100 عدد،‌ جمع آوری کمک های مردمی برای خرید لوازم تحریر،‌ خرید و بسته بندی بسته های لوازم التحریر به تعداد 200 بسته به ارزش ریالی  140،000،000 ریال، اهدای یک عدد بوفه جهت جهیزیه عروس از دیگر اقدامات خیریه شهید هادی در 6 ماه نخست سال 1398 بوده است.

گفتنی است خیریه شهید هادی در 6 ماه نخست سال جاری مبلغ 1،088،944،100 ریال از طریق جمع آوری کمک‌های مردمی برای کمک به نیازمندان هزینه کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

این مطلب را برای دوستان خود بفرستید

شما مجوز مشاهده نظرها را ندارید

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه

اولین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه

در باب فضیلت و ضرورت برگزاری جلسات هفتگی، شواهدی از قرآن و روایات می‌توان یافت که بر اساس آن این نتیجه به دست می‌آید که برقراری این جلسات، عمل به دستور خداوند و ائمه معصومین (ع) است.مرحوم قاضی(ره) فرمودند: در مستحبات عزاداری و زیارت سیدالشهداء مسامحه ننمایید و روضه هفتگی ولو دو یا یک نفره باشد، اسباب گشایش امور است.

دومین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه

عقیده از ریشه (ع ق د) یعنی گره زدن محکم و سخت شدن. لذا عقیده آن چیزی است که در وجود شما با جان و دلتان گره خورده است و سفت و سخت در وجود شما شده است و با علم متفاوت است. این معنی عقیده از جهت لغوی است. یعنی یک چیز را می‌دانیم ولی به آن عقیده نداریم پس علم با عقیده دو چیز متفاوت است. امکان دارد علمی به عقیده تبدیل بشود  و امکان دارد نشود…

سومین جلسه سلسله در س گفتار عقاید امامیه/// علم اسلامی چیست؟

در جلسه پیش سئوالی مطرح شد مبنی بر اینکه در آیات و روایات تأکید بر علم شده است حال منظور از این علم چیست؟ آیا اگر علم حوزوی و فقه و دین را فرا بگیریم عبادت است و طبق فرمایش حضرات معصومین(ع) است یا یادگیری هر علمی دستور دین است؟

چهارمین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه///کیفیت کسب عقائد

کیفیت کسب عقائد
به نقل از سایت روضه الشهداء:
عقاید را باید یاد گرفت، شنید و بعد فهمید. تفاوت کوچکی در مسائل ریز اعتقادی با احکام است. در زمینة کلیات، مثل توحید و نبوت و… باید خودتان به آنها برسید. در این زمینه می توان از ادله ای مانند برهان نظم، برهان فطرت، برهان صدیقین و … بهره برد. ولی قبول این موضوع نباید مبنایش بر تقلید باشد. در احکام شما الان قبول کردید که نماز مغرب سه رکعت است، دلیل همة شما هم تقلید است .

پنجمین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه///اهمیت عقائد، قسمت اول

اهمیت عقائد، قسمت اول
به نقل از سایت روضه الشهداء:
در این بخش دو بحث مطرح می شود، کسی که حقیقت را تکذیب می کند و به تبع آن به دستورات خدا عمل نمی کند و دیگری کل دین ،خدا ،پیغمبر را تصدیق می کند، ولی نفس بر او غلبه کرده گناه هم می کند، این دو، اصلاً با هم قابل مقایسه نیستند و در لسان قرآن و روایات بسیار متفاوتند، ….

ششمین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه///اهمیت عقائد، قسمت دوم

اهمیت عقائد، قسمت دوم
به نقل از سایت روضه الشهداء:
در اهمیت عقاید در قیامت بحث شفاعت مطرح می شود که بطور اختصار و اجمال به آن می پردازیم و در آینده این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم و ادله آن را بیان می کنیم.شفاعت پیش شرطهایی لازم دارد که یکی از آنها صحیح بودن اعتقادات است یعنی در قیامت می گویند این فرد عمل درستی ندارد اما اعتقاداتش صحیح است و در مسیر مستقیم است و قابلیت شفاعت را پیدا می کند…

رسانه های تصویری