آخرین مطالب

3.5 1 1 1 1 1

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پس از سیل ویرانگر فروردین ماه 1398 و به طبع آن بی خانمانی بسیاری از مردم شهرستان های پلذختر و معمولان، واحد آموزش مجموعه مذهبی فرهنگی روضة الشهدا به فکر ساماندهی اوضاع دانش آموزان پایه دوازدهم این مناطق افتاد تا تلاش این فرزندان ایران زمین در یک سال تحصیلی به هدر نرود.

از این رو از تاریخ 98.1.26 یک تیم جهادی به منطقه اعزام گردید که بعد از دیدار با امام جمعه محترم پلدختر حجت الاسلام موسوی و رئیس آموزش و پرورش شهرستان جناب آقای شاه مرادی و همچنین نیازسنجی های آموزشی، تصمیم بر این شد که تیم جهادی روضة الشهدا به یاری خدا و با کمک معلمان و مشاوران و اساتید جهادی، 400 دانش آموز پایه دوازدهم را تحت حمایت خود قرار دهد.

که پس از این توافقات، مدیر تیم جهادی روضة الشهدا دیداری نیز با تعدادی از دانش آموزان پایه دوازدهم این شهرستان داشت و از نزدیک در جریان دغدغه ها  و نگرانی های این عزیران قرار گرفت.

گروه جهادی پس ازبازگشت از سفر بلافاصله شروع به کار کرد و طی یک فراخوان به جذب معلمان و اساتید جهادی پرداخت.

تیم جهادی در سفر دوم خود در تاریخ 98.2.5 به مناطق سیل زده، به همت خیرین توانست:

1. 300 سری نمونه سوال امتحانی

2. 8 بسته کامل کتب تست و کنکور

را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

در بخش دیگری از سفر چارت آموزشی ارسال دبیران و مشاوران تهیه و تنظیم شد. همچنین اقلام مورد نیازخانواده های چادرنشین نیز فهرست شد.

 

اقدامات در حال انجام:

- جمع آوری لوازم التحریر مورد نیاز دانش آموزان توسط کمک های مردمی.

- تکثیر جزوات آموزشی، که به علت هزینه های زیاد به شدت نیازمند کمک های مردمی است.

- انجام بررسی های لازم به جهت تقبل سرپرستی آموزشی 40 دانش آموز یتیم توسط یکی از خیرین.

 

 

 

 

 

 

این مطلب را برای دوستان خود بفرستید

شما مجوز مشاهده نظرها را ندارید

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه

اولین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه

در باب فضیلت و ضرورت برگزاری جلسات هفتگی، شواهدی از قرآن و روایات می‌توان یافت که بر اساس آن این نتیجه به دست می‌آید که برقراری این جلسات، عمل به دستور خداوند و ائمه معصومین (ع) است.مرحوم قاضی(ره) فرمودند: در مستحبات عزاداری و زیارت سیدالشهداء مسامحه ننمایید و روضه هفتگی ولو دو یا یک نفره باشد، اسباب گشایش امور است.

دومین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه

عقیده از ریشه (ع ق د) یعنی گره زدن محکم و سخت شدن. لذا عقیده آن چیزی است که در وجود شما با جان و دلتان گره خورده است و سفت و سخت در وجود شما شده است و با علم متفاوت است. این معنی عقیده از جهت لغوی است. یعنی یک چیز را می‌دانیم ولی به آن عقیده نداریم پس علم با عقیده دو چیز متفاوت است. امکان دارد علمی به عقیده تبدیل بشود  و امکان دارد نشود…

سومین جلسه سلسله در س گفتار عقاید امامیه/// علم اسلامی چیست؟

در جلسه پیش سئوالی مطرح شد مبنی بر اینکه در آیات و روایات تأکید بر علم شده است حال منظور از این علم چیست؟ آیا اگر علم حوزوی و فقه و دین را فرا بگیریم عبادت است و طبق فرمایش حضرات معصومین(ع) است یا یادگیری هر علمی دستور دین است؟

چهارمین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه///کیفیت کسب عقائد

کیفیت کسب عقائد
به نقل از سایت روضه الشهداء:
عقاید را باید یاد گرفت، شنید و بعد فهمید. تفاوت کوچکی در مسائل ریز اعتقادی با احکام است. در زمینة کلیات، مثل توحید و نبوت و… باید خودتان به آنها برسید. در این زمینه می توان از ادله ای مانند برهان نظم، برهان فطرت، برهان صدیقین و … بهره برد. ولی قبول این موضوع نباید مبنایش بر تقلید باشد. در احکام شما الان قبول کردید که نماز مغرب سه رکعت است، دلیل همة شما هم تقلید است .

پنجمین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه///اهمیت عقائد، قسمت اول

اهمیت عقائد، قسمت اول
به نقل از سایت روضه الشهداء:
در این بخش دو بحث مطرح می شود، کسی که حقیقت را تکذیب می کند و به تبع آن به دستورات خدا عمل نمی کند و دیگری کل دین ،خدا ،پیغمبر را تصدیق می کند، ولی نفس بر او غلبه کرده گناه هم می کند، این دو، اصلاً با هم قابل مقایسه نیستند و در لسان قرآن و روایات بسیار متفاوتند، ….

ششمین جلسه از سلسله درس گفتارهای عقاید امامیه///اهمیت عقائد، قسمت دوم

اهمیت عقائد، قسمت دوم
به نقل از سایت روضه الشهداء:
در اهمیت عقاید در قیامت بحث شفاعت مطرح می شود که بطور اختصار و اجمال به آن می پردازیم و در آینده این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم و ادله آن را بیان می کنیم.شفاعت پیش شرطهایی لازم دارد که یکی از آنها صحیح بودن اعتقادات است یعنی در قیامت می گویند این فرد عمل درستی ندارد اما اعتقاداتش صحیح است و در مسیر مستقیم است و قابلیت شفاعت را پیدا می کند…

رسانه های تصویری