اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

عقاید امامیه

جلسه خادمین هیات روضه الشهداء


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آقاي محمدي فام با ذکر این شعر که «همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند» فرمودند: اگر افق حرکت مان را بالا ببریم، آستانه تحملمان نیز بالا می رود. اگر کسی نگاهش به کار هیات این باشد که یک کار فرهنگی مختصر هم در کنار دیگر فعالیتهای خود انجام دهد قطعا با کوچکترین مشکلی خلل در کارش ایجاد می شود، اما اگر نگاه و افق دید او این باشد که قصدش حرکت به سوی امام زمان (عج) باشد ...

 

 

بسمه تعالی

جلسه خادمین خواهران و برادران هیات روضه الشهداء در تاریخ 10/6/1393 در حسینیه موقت هیات و با حضور خادمین برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای محمدی فام ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) و تاکید براینکه گزارشی از آنچه در این جلسه مطرح می شود بر روی سایت قرار داده شده  به اطلاع دیگر دوستان نیز برسد، اظهار داشت: باز هم متذکر می شوم که باید افق و همت بالا داشت هرچند که شاید برای برخی دوستان این تذکرات تکراری باشد و اگر مورد طعن یا نقدی هم قرار بگیرد باز هم باید این تذکر داده شود.

وی با بیان اینکه بعضی واژه ها مانند«تقوا» درقرآن کلید واژه هستند و برای آن هیچ انتهایی نیست ابراز داشت: صفر تا صد تلاش ما برای سید الشهداء(ع) این است که خوب کار کنیم. یکی از شعار های هیات این است که افق و نگاه وسیعی داشته باشیم.

آقاي محمدي فام با ذکر این شعر که «همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند» گفت: اگر افق حرکت مان را بالا ببریم، آستانه تحملمان نیز بالا می رود. اگر کسی نگاهش به کار هیات این باشد که یک کار فرهنگی مختصر هم در کنار دیگر فعالیتهای خود انجام دهد قطعا با کوچکترین مشکلی خلل در کارش ایجاد می شود، اما اگر نگاه و افق دید او این باشد که قصدش حرکت به سوی امام زمان (عج) باشد در برابر هر مشکلی صبر پیشه کرده و آستانه تحملش بالا می رود. یکی از آسیبهای جدی که در این سالها هیات گرفتار آن بوده است این بوده که افق های برخی از خادمین پایین بوده و این موضوع باعث شده تا توانهای افراد پایین بیاید و در برابر کوچکترین مسئله  و برخوردی از مسئولیت خود کناره گرفته اند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی براینکه الان دنیا در یک پیچ تاریخی قرار دارد اظهار داشت: این اتفاق در هیات نیز افتاده است و درحال حاضر ما به یک پیچ مهم و مرحله حساس رسیده ایم. حضور ما در حسینیه موقت در سال 86 مصادف بود با ساختار مند شدن خادمین هیات. البته این موضوع در همان ابتدا با واکنشهایی در میان دوستان همراه بود و ما مورد انتقادات شدید از سوی ایشان قرار گرفتیم. ولی با این حال تمام آن شرایط را تحمل کردیم تا هیات به رشد خود ادامه دهد و کم کم شاهد نتایج مثبت این تحول در هیات بودیم. به طور مثال برگزاری مراسم احیای نیمه شعبان در امام زادگان باغ فیض از نتایجی بود که بعد از آن دوران حاصل شد.

ايشان با بیان اینکه ان شاءالله مراسم دهه محرم امسال را در حسینیه ثابت هیات روضه الشهدا برگزار خواهیم کرد، اضافه کرد: لازمه ورود ما به آن فضا، ایجاد یک تحول عظیم در ساختار هیات است. یعنی باید دوباره خودمان را بازسازی کنیم و افراد در تیم خادمین دوباره چینش شوند.

مدیریت هیات روضه الشهدا با تاکید براینکه وقتی ما می خواهیم یک موسسه فرهنگی راه اندازی کنیم نمی‌توانیم در زمینه فرهنگی و سایت  و ... فعالیتی نداشته باشیم افزود: این جلسه اعلام عمومی برای خادمین است تا با توجه به شرایط گفته شده در این جلسه اگر قصد همکاری با هیات را دارند انگیزه های خود را بالا برده و برای ایجاد یک تغییر بزرگ و اساسی درساختار هیات یا علی گفته و ما را همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه هر وقت ما به امام حسین(ع) اعتماد کردیم، ایشان خود همه چیز را برای ما به خوبی رقم زد و پیش برد و نتیجه آن این شد که ما الان به این نقطه رسیدیم و با مدد اهل بیت(ع) موفق به ساخت حسینیه شده ایم گفت: با توجه به اینکه مراسم دهه محرم در حسینیه ثابت برگزار می شود تمام تلاش مان باید این باشد تا این مکان را به عنوان یک پایگاه فرهنگی مذهبی معرفی کرده و طوری برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم بعد از اتمام دهه محرم نیز شرایط برای ادامه حضورمان در این مکان مهیا شود. بر همین اساس پیشنهاد می شود سه هفته قبل از محرم چند جلسه از مراسم های هیات را در این مکان برگزاری کنیم تا هم بتوانیم مشکلات احتمالی آن را برطرف کنیم و ان شاءالله در مراسم محرم با مشکلی مواجه نشویم.

مدیریت هیات روضه الشهدا در بخش دیگری از صحبتهای خود در این جلسه افزود: مسئله مهم دیگری انتخاب فردی به عنوان ناظم جلسه است که آقای حسن شاه علی برای این منظور در نظر گرفته شده اند و مسئولیت ایشان به عنوان ناظم این است که در موقع برگزاری جلسه ایشان حدود یک ساعت قبل از شروع مراسم در حسینیه حضور خواهند داشت و از چگونگی کم و کیف کار مطلع شده تا اگر مشکلی باشد برطرف شود.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر تغییراتی که در ساختار خادمین ایجاد شده است حضور فردی به عنوان معاون مدیریت هیات است که آقای امیر رضا نیستانی این مسئولیت را برعهده خواهند داشت و از این پس بارهای مدیریتی و نظارتی که بر دوش مدیریت هیات بوده به ایشان منتقل می شود و در نهایت فقط گزارشی از عملکرد هیات به مدیریت (آقای محمدی فام) ارائه می شود.

آقاي محمدی فام در پایان از خطاب به همه خادمین اظهار داشت: مهمترین مسئله این است که اگر می خواهیم در حسینیه ثابت ودر موسسه فرهنگی مذهبی روضه الشهدا موفق عمل کنیم لازمه آن، این است که همه افراد به عنوان خادم در هر مقام و مسئولیتی که هستند وظایف خود را به خوبی و به نحو احسن انجام دهند.

در ادامه این جلسه آقای حسن شاه علی نیز طی سخنانی خاطر نشان کرد: ان شاءالله با این تغییرات شاهد یک رشد و جهش بزرگ برای هیات باشیم و البته شرایطی که در حال حاضر ایجاد شده سعی و تلاش بیشتر همه دوستان را می طلبد تا بتوانیم به آرمانهای هیات دست پیدا کنیم.

والسلامنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جوملا فارسی