اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

عقاید امامیه

جلسه خادمین هیات روضه الشهداء اردیبهشت 93


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رعایت مسائل اخلاقی مانند گذشت و بخشش، تحمل سختی ها و ناملایمات، شنیدن نظرهای مخالف و ... در بین خادمین بايد پررنگ شود. باید قدرت انعطاف پذیری و پذیرشمان را بالا ببریم. سریع ناراحت نشویم و جا نزنیم. گذشت، احترام، جدیت در عین تواضع، توقع نداشتن و اطاعت از مسئول مافوق اموری است که بیشتر باید رعایت شود.

 

 

 

 

بسمه تعالی

صورت جلسه خادمين هيأت روضة الشهداء

تاريخ جلسه: جمعه 19/2/93

جلسه خانم ها: ساعت 17:30

جلسه آقايان: ساعت19:20

حاضرین: اكثريت خادمين هيأت

در ابتدای جلسه و پس از تلاوت قرآن آقای محمدی فام، موارد ذيل را مطرح فرمودند.

1-     ایشان از زحمات خادمین در قسمت های مختلف هیئت تشکر کردند و گفتند اگرچه ما وظیفه داریم از زحمات دیگران تشکر کنیم اما از قرآن کریم می‌آموزیم که هر چقدر کار مهمی هم انجام دادیم خودمان انتظار تشکر نداشته باشیم. مانند داستان اهل بیت علیهم السلام در سوره هل أتی که فرمودند ما کار را فقط برای رضای خدا انجام دادیم و انتظار تشکر از کسی نداشتند. وظیفه ما در تشکر کردن از دیگران یک بحث است ولی توقع تشکر داشتن بحثی دیگر. انتظار تشکر داشتن از دیگران با روحیه اخلاص سازگار نیست. نوکر توقع تشکر ندارد و کار را خالصانه و برای ارباب انجام می دهد.

2-     باید افق‌هایمان را عوض و در آن تغییر ایجاد کنیم. برای کار فقط ارباب را ببینيم و بس. خود را مشغول کارها و نیت های سطح پایین تر نکنيم.

3-     خادمین قدیمی با خادمین جدید به لحاظ حق و حقوق فرقی ندارند. قدیمی ها به لحاظ تجربه و حضور در هیئت با سابقه­تر هستند؛ اما هیئت مثل اداره نیست که نگاه بالا به پایین در آن وجود داشته باشد. احترام به بزرگترها و قدیمی تر ها به جای خود اما همه به لحاظ حق و حقوق یکسان هستند. در نزد خدا آدم هر چه با تقوا تر باشد مقرب‌تر است، شاید خادمین جدید نزد اهل بیت علیهم السلام عزیزتر باشند تا قدیمی ترها، معلوم نیست. نباید این طور باشد که چون این فرد تازه خادم شده است حرف او یا پیشنهاد او را نشنیده بگیریم. اگر چه که همواره باید احترام به بزرگتر ها را حفظ نمود و نباید جوان ترها از تواضع بزرگترها سوءاستفاده کنند.

4-     رعایت مسائل اخلاقی مانند گذشت و بخشش، تحمل سختی ها و ناملایمات، شنیدن نظرهای مخالف و ... در بین خادمین بايد پررنگ شود. نباید همدیگر را دفع کنیم. باید قدرت انعطاف پذیری و پذیرشمان را بالا ببریم. سریع ناراحت نشویم و جا نزنیم. اگر مافوق ما حرفی زد و یا فریادی کشید باید به خاطر خدا و کار امام حسین علیه السلام تحمل کنیم تا امور بیش برود. همه معصوم و عاری از خطا نیستند ممکن است اشتباهی رخ دهد نباید زود ناراحت شویم. خطاب و عتاب ها را تحمل کنیم. گذشت، احترام، جدیت در عین تواضع، توقع نداشتن و اطاعت از مسئول مافوق اموری است که بیشتر باید رعایت شود.

5-     لازم است یک ساختار روشن و دقیق و یک چارت سازمانی وجود داشته باشد که در آن واحدهای هیئت، مسئولین هر واحد و جایگزین های هر يک از افراد تا جایگزین سوم و چهارم، اگر نیاز می شود، مشخص و تعیین شود و گاهی هم در صورت لزوم تجدید نظرهای ضروری نیز انجام شود، مثل واحد تشریفات یا تبلیغات نباشد که در حال حاضر مسئول مشخصی ندارد.

6-      کارهای هیئت باید به گونه ای پیش برود که نیاز نباشد من یا مسئولین هیئت درگیر مسائل ریز و جزئی شویم. صفر تا صد کار را خودتان بدست بگیرید. اگر می خواهید هیئت رشد کند و پیشرفت نماید، هرکس کار خودش را با جدیت و مسئولیت انجام دهد.

7-     در صورتی که حسینیه آغاز به کار کند، کار ها وسعت بیشتری پیدا می کند و لازم است مسئولین واحدها از همین حالا به فکر باشند و برای چند سال آینده برنامه ریزی نمایند و طرح بدهند. کارهایتان را با دلسوزی و وسواس بیشتری انجام دهید حتی بهتر از کارهایتان در اداره یا خانه. سعی کنید در کارها نوآوری داشته باشید، برنامه و فکر داشته باشید و هر روز کارتان بهتر از دیروز باشد.

8-     مسئولین حتماً باید جذب نیرو داشته باشند. هر کس آشنا و رفیقش را بیاورد در کارها و در صورت تأیید به عنوان خادم جذب شود. خود خادمین باید به فکر باشند و اقدام به جذب نیرو نمایند.

9-     جوانان باید کار را جدی تر بگیرند. پای قول و وعده‌ای که می دهند بایستند. هیئت جای شوخی و بازی و وقت تلف کردن نیست ، جای تلاش و کوشش است.

در ادامه دو نفر از خادمين هيأت مواردي را مطرح نمودند و پس از آن جلسه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء ختم گرديد.

 
   

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جوملا فارسی