اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

عقاید امامیه

گزارش سایت وارث از مراسم شب وفات حضرت معصومه (س) مطلب ویژه


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پایگاه اطلاع رسانی هیئات مذهبی وارث:مراسم عزاداری شب وفات حضرت معصومه سلام الله علیها با سخنرانی حجت الاسلام نوربخش و مداحی حاج محمد درزی(قرائت زیارت عاشورا)، دکتر حسین محمدی فام و دیگر ذاکرین اهل بیت علیه السلام در هیئت روضه الشهدا برگزار شد.

وارث: مراسم عزاداری شب وفات حضرت معصومه سلام الله علیها با سخنرانی حجت الاسلام نوربخش و مداحی حاج محمد درزی(قرائت زیارت عاشورا)، دکتر حسین محمدی فام و دیگر ذاکرین اهل بیت علیه السلام در هیئت روضه الشهدا برگزار شد.
در ادامه متن سخنان حجت الاسلام نوربخش را می خوانید:
اگر نگاهمان نگاهی عمیق نباشد و سطحی گذر کنیم از تمام جریان ها، چه در سلوک فردی باشد چه اجتماعی و سیاسی و غیره اگر رو بنایی نگاه کنید آنقدر چاله و چوله سر راه مزاحمت می شود که نمی گذارد زود به مقصد برسی، هر موضوعی برای من و شما یک چالش عظیم می شود، چرا؟ چون نگاه ما یک نگاه جانداری نیست.
مدتی است به این نتیجه رسیده اند که اگر قرار است انسان درمان شود راه درمانش این است که ابتدا نگرش و نگاهی درست پیدا کند. با نگاه یک زندگی راحت آباد می شود. معمولاً اظهار بدبختی زیاد است ولی در بطن چیزی نیست و این علتش نگاه آدم هاست.
نگاه می تواند انسان را بسوزاند و می تواند بسازد. اگر وارد بحث نگاه و نگرش که از مقوله اندیشه و فکر است، شویم بیشتر مسائل برای انسانی که 50سال 70 سال در این هوای آلوده و رسوب دار عمر دارند خیلی راحت تر از دیگران حل می شود. خداوند فرموده تو حرکت کن، من اهل بیت علیه‌السلام را فرستاده ام تا راهنمایتان باشند.
چرا  آدم ها دارا هستند ولی مضطربند؟ اصلاً اضطراب منشاش از کجاست؟
اگر آدم دین و حدیث و روایت را خوب درک کند، نگاهی خوب خواهد داشت. روضه امام حسین علیه‌السلام را هیچ وقت برای ما از درس تفکیکش نکردند اما روضه امام حسین علیه‌السلام درس است و تو مستمع درس را می گیری، اما هیچ وقت نگاهت به روضه نگاه درسی نیست.
در این سرم چند آمپول زدند، میسازدت ولی تو متوجه نمی شوی. دین هم اینگونه است. اگر دین داری ات، دین داری باشد تعالی روح را همراه خود دارد؛ اما ممکن است تو آن را نشناسی. اگر بشناسی و ببینی و بفهمی سازندگی دو چندان پیدا می کنی؛ متاسفانه دین دارانمان و مذهبی هایمان اینگونه نیستند.
خداوند می فرماید: خواستیم ملکوت زمین و آسمان را به ابراهیم نشان دهیم و ببیند و نگاهش را اصلاح کند. یکی از حقایق این بود که خواستیم بگوییم: ابراهیم عالم، عالم فقر است و هیچ موجودی در زمین و آسمان از خودش استقلال و اتکا ندارد. هیچ چیزی از خود ندارد و یک حقیقت دارد آن هم خداوند تبارک و تعالی است.
فقر چیست؟ نداری و خلا. لازمۀ اینکه انسان دارا شود این است که دانا شود. انسانی که دانا نبود یقیناً دارا نمی شود و اگر دارا نشود، فقیر می شود!. روز قیامت دارایی انسان ها را می سنجند.
انسان می خواهد دارا شود و چون می خواهد دارا شود مدام دارایی را طلب می کند. دارایی را چه می داند؟ می خواهد فقرش را با یک دارایی بر طرف کند، یک مطلوبی را طلب می کند. آن مطلوب چیست؟ که اگر درست برداشت نشود یک رذیلۀ بزرگ درون انسان تحقق می یابد.
زیر ساخت کفر سه چیز است. حسد و کبر و حرص و طمع. انسان فقیر است و می خواهد دارا شود و دارایی را طلب می کند، (انسان هم یک موجود سیری ناپذیر است.) چون سیری ناپذیر است، مطلوبی می تواند سیرش کند که همانند خودش محدود نباشد.
اگر انسان طلبش را "دنیا" در نظر گرفت، چون دنیا محدود است او را سیر نمی کند و مدت ها دنبال چیزی است که سیرش کند. کسانی که در شهوت و شهوت رانی می افتد چنین اشخاصی هستند.
فقط خداوند است که انسان را سیر می کند. چیزی که بقا ندارد و انسان را سیر نمی کند، کاذب است. اگر انسان بخواهد درونش را پر کند فقط خداوند است که مملواش می کند.
در ادامه این مراسم دکتر حسین محمدی فام و دیگر ذاکرین اهل بیت علیه السلام  به روضه خوانی پرداختند.
 

گزارش تصویری وارث

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جوملا فارسی