اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

سرباز خمینی

  • یکشنبه, 17 دی 1391 ساعت 16:29
  • منتشرشده در وصایا
  • بازدید 867 بار

ایها الذین امنوا اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منعکم"

خدایا ! به من توفیق تلاش در شکست، صبر در نومیدی، رفتن بی همراه، جهاد بی سلاح، کار بی پاداش، فداکاری در سکوت، دین بی دنیا، مذهب بی عوام، عظمت بی نام، خدمت بی نان، ایمان بی ریا، خوبی بی نمود، گستاخی بی خامی، مناعت بی غرور، عشق بی هوس، تنهایی در انبوه جمعیت، دوست داشتن بی آنکه دوست بداند، روزی کن. . .

خدایا ! خودخواهی را چندان در من بکش یا چندان برکش تا خودخواهی دیگران را احساس نکنم و از آن در رنج نباشم.

 

شهید محمد حسن امانی همدانی

 

 

تاریخ تولد: 25/04/1339 مصادف با عاشورای حسینی

نام پدر: محمد مهدی

محل تولد: تهران

محل زندگی: 17 شهریور- میدان شهدا

محل تحصیل:موسوی - فلسفی

تاریخ حضور در جبهه: آبان 59

تاریخ شهادت: 26/09/60 مصادف با اربعین حسینی

نام عملیات: مطلع الفجر

محل شهادت: سرپل ذهاب- تنگه کورک

محل خاکسپاری: قطعه 24 جنب 72 تن

 

بسم الله الرحمن الرحیم

"یا ایها الذین امنوا اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منعکم"

خدایا ! به من توفیق تلاش در شکست، صبر در نومیدی، رفتن بی همراه، جهاد بی سلاح، کار بی پاداش، فداکاری در سکوت، دین بی دنیا، مذهب بی عوام، عظمت بی نام، خدمت بی نان، ایمان بی ریا، خوبی بی نمود، گستاخی بی خامی، مناعت بی غرور، عشق بی هوس، تنهایی در انبوه جمعیت، دوست داشتن بی آنکه دوست بداند، روزی کن. . .

خدایا ! خودخواهی را چندان در من بکش یا چندان برکش تا خودخواهی دیگران را احساس نکنم و از آن در رنج نباشم.

در مجلس ترحیم شهید علی اصغر حسینی بودم، آقای رستگاری حدیثی را از قول یکی از ائمه گفت که پشتم لرزید. او گفت در روز قیامت کاسه از خون را جلوی خیلی از انسانها و مسلمانها می گذارند و می گویند این خون شهداست و تو در ریختن خون آنها شریکی. ای خدا من که خودم را در ریختن خون شهدا سهیم می دانم تو به هیچ وجه از من نگذر چون من بنده خوبی برای تو نبودم ولی حداقل کاری بکن در لحظه مرگم به بیهودگی مرگم حسرت نخورم.

لااقل بتوانم با مردنم که در مسیر تو باشد، جلوی شهدای اسلام مخصوصا سالار شهیدان حسین ابن علی (ع) و شهیدان انقلاب اسلامیمان مخصوصا دکتر بهشتی و مرتضی مطهری و... سربلند باشم. پیش خودم فکر می کنم که کاش در کربلا بودم و امام حسین (ع) را یاری می کردم و بعد شهید می شدم، ولی بعد فکر می کنم که حسین زمان امام خمینی است و ما هم درکربلا هستیم که هر آتش مورد امتحان واقعیم و می بینیم که کار ما مشکلتر از اصحاب امام حسین(ع) است. ما از 15 خرداد42 تا به حال مورد آزمایشیم و من که زنده بودنم برای اسلام سودی نداشت بلکه بتوانم با ریختن خونم به برحق بودن امام خمینی(ره) و راهش گواهی دهم و خط سرخ تشیع علوی را که همواره در طول تاریخ سرخ بوده کمی سرختر کنم.

خدایا اختلافات بنیان شکن(نه اختلافاتی که باعث رشد جامعه است) از بین امت ما برطرف کن. خدایا شکرت که زنده بودم و عاقبت خودبینی و غرور را درباره ی شخص کثیفی چون بنی صدر مزدور سیا دیدم و باز شکرت که از الطاف خفیه ات در مورد شهادت دکتر بهشتی مظلوم و 72 تن از یارانش بیشتر منسجم شدن مردم یعنی امتمان را دیدم، ولی دکتر بهشتی واقعا برای اسلام خدمت کرد و به قول امام "مظلوم" زیست و "مظلوم" هم شهید شد و خار چشم دشمنان اسلام مخصوصا منافقین بود و من افتخار می کنم که الگویم حداقل بعنوان نمونه بهترین مومن( نه اینکه در راه او رفتم بلکه حداقل اینکه راهش را با جان و دل قبول داشتم)و خدایا شکرت که از خوارج نبودیم و به یاوران امام پشت ننمودیم و ناسزا نگفتیم و ...  .

خدایا! به علمای ما مسئولیت، به عوام ما علم، به مومنان ما روشنایی، به روشنفکران ما، به متعصبین ما فهم و به فهمیدگان ما تعصب، و به پیران ما آگاهی، و به جوانان ما اصالت، و به اساتید ما عقیده و به دانشجویان ما نیز عقیده، و به خفتگان ما بیداری و به بیداران ما نگاه و اراده، و به مبلغان ما حقیقت و به دینداران ما دین، و به نویسندگان ما تعهد و به هنرمندان ما درد، و به شاعران ما شعور و به محققان ما هدف و به نومیدان ما امید و به ضعیفان ما نیرو و به محافظه کاران ما گستاخی و به نشستگان ما قیام و به راکدان ما تکان و به مردگان ما حیات و به کوران ما نگاه و به خاموشان ما فریاد و به مسلمان ما قرآن و به شیعیان ما علی(ع) و به فرقه های وحدت و به سنیان ما محمد(ص) و به حسودان ما شفا و به خودبینان ما انصاف و به فحاشان ما ادب و به مجاهدان حقیقی ما صبر و به مردم ما خودآگاهی و به همه ی امت ما همت تصمیم و استعداد فداکاری و شایستگی نجات و عزت ببخش...

ای خدا به ما توفیق اینرا بده که فقط در راه تو گام برداریم و نیت خالص داشته باشیم و در هر پستی برای انجام وظیفه از راه تو منحرف نشویم و به لقاءالله نزدیکتر گردیم و به من هم این لیاقت را بده که کارهایم را فقط برای رضای تو انجام دهم و شریکی چه خودآگاه و چه ناخودآگاه تا زنده ام برایت قائل نشوم.

بسم الله الرحمن الرحیم

والعصر، ان الانسان لفی خسر، الاالذین آمنوا و عملوالصالحات، و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر

من به وضوح دیده ام که خدا در دوجا بعینه لمس می شود: یکی در خانه ی امام که در همان چند ثانیه ای که سعادت پیدا کردم امام را در خانه اش ببینم خواستم یک چیزی را از او بگیرم که برای همه ی عمرم داشته باشم ولی دیدم که در امام همه چیز هست و باید همه چیز را با هم گرفت و در عین حال اگر دقیق باشی یک چیز خیلی با ارزش را می توانی در همان چند ثانیه ببینی و آن خلوص و تقوی و... این نایب امام زمان را ... و دوم در جبهه...

از کسی که دستش می رسد خواهش میکنم سلام گرم مرا به امام امت مسلمانان جهان، خمینی بت شکن برساند و به امام بگوید که فقط و فقط بخاطر دفاع از اسلام حقیقی( مسخ نشده به دست زورو زر و تزویر) و تشیع علوی که نمونه ی عینی اش در این زمان تو هستی و یاورانت به جنگ با کفر آمدم، نه بخاطر چیز دیگر؛ نه به خاطر آزادی وطن و این جور چیزها.

و از امت عذر می خواهم بخاطر اینهمه لطفی که به ما دارند و ما کاری برایشان انجام ندادیم و از امت اسلام می خواهم که پیامهای امام خمینی(ره) را از 15 خرداد42 تا بحال و آینده مطالعه کنند و نکته های ظریفی که در سخنان امام وجود دارد که یک پیام به تاریخ است درنظر گرفته و به آن عمل نمایند.

یک انقلاب اصیل لازمه اش یک رهبر جامع الشرایط الهی است(امام) که بحمدالله داریم و یک امت واحد و رابطه بین این دو اطاعتو فرمانبرداری از پیامها و رهنمودهای امام خویش است و ... نتیجه ی آن پیروزی صد در صد انقلاب اسلامی بر اساس مکتب اسلام.

که خمینی بت شکن حافظ مکتب، ضامن وحدت و مجری عدالت است.

از پدر و مادرم تقاضا دارم من را حلال کنند. من نه فرزند خوبی برای آنان بودم و نه برادری خوب برای برادرهایم و خواهرم بوده ام.

از همه تان تقاضای عفو و بخشش دارم . از همه کسانی که از من طلب  دارند و یادم نیست تقاضا دارم حلالم کنند. همه ی طلب هایم را می بخشم. یک تا دو سال نماز قرضی و 14 روزه بدهکارم.

خواهشم اینست: حجله به هیچ وجه نزنید، عکسم را در روزنامه ها و جاهای دیگر چاپ نکنید، هر جا که راحت تر است دفنم کنید، گریه به هیچ وجه نکنید که روحم آزرده خاطر خواهد شد.

اگر مجلس ختم گذاشتید خواهشم اینست که آقای صفایی دبیر سابق مدرسه ی فلسفی که دو سال معلممان بود صحبت نماید. کلتم را با فشنگهایش به حاج احمد قدیریان بدهید.

مبلغ 800تومان در جیبم است که بدهید به حزب جمهوری اسلامی.

محمد حسن امانی

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جذب خادم

جذب خادم

انفاق به هیات

انفاق به هیات

دفترچه اقساط ساخت حسینیه

دفترچه اقساط ساخت حسینیه
شما بزرگوار میتوانید با انتخاب و تکمیل موارد فوق ما را در ساخت مجموعه مذهبی فرهنگی روضه الشهدا یاری نمایید
جوملا فارسی